RetCalc

Bezpłatna usługa Henkla to prezent dla inżynierów projektantów oraz pomoc w ograniczeniu kosztów produkcji.


Naszym celem jest oszczędność kosztów - przy jednoczesnym przestrzeganiu zaostrzonych standardów jakości, co sprawia, że inżynierowie projektanci i inżynierowie odpowiedzialni za proces produkcji muszą dbać o utrzymanie, a nawet podniesienie jakości przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów produkcji. Tak więc doceniają oni wszelkie usługi, które pomagają im w osiągnięciu tego celu - szczególnie jeżeli są one bezpłatne.

Coraz więcej inżynierów stosuje kleje w procesie produkcji szerokiej gamy produktów. Jest to najbardziej widoczne w branży mocowania elementów współosiowych, gdzie RETCALC, bezpłatna usługa projektowa od Henkla pomaga inżynierom obliczyć jaki klej Loctite najlepiej zastosować do danego typu złącza, aby uzyskać najlepsze działanie w określonych warunkach.
Pomimo tego, że RETCALC (skrót od retaining calculation - kalkulacja dla mocowania) jest dostępny już od jakiegoś czasu, właśnie wprowadziliśmy jego ulepszoną i zaktualizowaną wersję, która umożliwia wpisywanie dodatkowych danych, co w rezultacie, zapewnia dokładniejsze rezultaty kalkulacji. Znane jako RETCALC [plus], nowe oprogramowanie jest w stanie wyliczyć wytrzymałość konstrukcji metalowych połączonych przy pomocy anaerobowych produktów Loctite do mocowania.

Procedura jest prosta.

Podane dane są wpisywane do programu w Henklu, który dokonuje wymaganych obliczeń. Rezultaty są wysyłane pocztą, faksem lub przesyłane w e-mailu do osoby, która wysłała zapytanie. Na przykład - po wpisaniu danych dotyczących obciążenia i środowiska pracy - takich jak statyczne lub dynamiczne obciążenia osiowe, statyczny lub dynamiczny moment obrotowy i zginający - program określi najlepsze substraty i konstrukcję złącza. Opcjonalnie, jeżeli substraty są znane można obliczyć obciążenie, któremu będą poddawane w konkretnym środowisku pracy.

Inne kalkulacje mogą obejmować takie szczegóły jak minimalną i maksymalną średnicę złącza stożkowego, długość złącza, prześwit i temperaturę montażu.
W innych przypadkach mogą być znane szczegółowe dane dotyczące środowiska pracy, najwyższych i najniższych temperatur oraz stałej temperatury pracy, ale potrzebne są obliczenia tolerancji.

Koncepcja RETCALC [plus] jest prosta. Inżynierowie wpisują w program znane im dane, a program oblicza nieznane parametry.
Coraz większa liczba inżynierów projektantów uwzględnia stosowanie klejów w swoich projektach. Ta bezpłatna usługa pomaga im obliczyć parametry projektów, dzięki czemu oszczędza czas i zmniejsza nakłady pracy. Dzięki RETCALC większość testów można przeprowadzić jeszcze przed przystąpieniem do konstrukcji złącza. Innymi słowy, zanim wyda się zbyt dużo pieniędzy.


Henkel Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 41/ budynek Mars klatka C
02-672 Warszawa
Phone: + 48 22 56 56 200
Fax: + 48 22 56 56 222
Send E-Mail


Potrzebujesz Pomocy?

Zadzwoń: 
0 801 111 222

Materiały informacyjne: katalogi, ulotki, plakaty