25.03.2013

 

Loctite® 5075 z tytułem "Produkt Roku 2012"

Loctite® 5075 - silikonowa taśma izolacyjno-uszczelniająca Loctite otrzymała tytuł "Produkt Roku 2012" w konkursie magazynu Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych w kategorii "Materiały eksploatacyjne i chemia techniczna".

Celem konkursu "Produkt Roku" Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych Edycja 2012 jest promocja najlepszych produktów mających zastosowanie w zakładach przemysłowych w Polsce.

W I etapie konkursu, jury konkursowe, w skład którego weszli wybrani przedstawiciele środowiska naukowego oraz eksperci do spraw przemysłu, wybrali produkty, które wyróżniają się innowacyjnością, przydatnością w praktyce, łatwością w użyciu, potencjalnym zyskiem ekonomicznym i pozaekonomicznym związanym z zastosowaniem produktu.
W II etapie Konkursu o zwycięstwie zdecydowali  Czytelnicy magazynu i portalu Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych.

Taśma izolacyjno-uszczelniająca Loctite 5075 to nieklejąca, samozespalająca się taśma wszechstronnego użytku odporna na ekstremalne warunki. Ta innowacyjna taśma nie zawiera kleju. Po rozciągnięciu i owinięciu wokół powierzchni, taśma zespala się ze sobą, błyskawicznie uszczelniając i zabezpieczając obszar przed dostępem powietrza i przeciekaniem wody, korozją oraz zadrapaniami. Ponadto stożkowo zakończone krawędzie taśmy zapewniają jej równomierną grubość.