02.09.2009

 

Ciężka praca

Syberia, minus 50 °C. Ogromna ciężarówka toczy się po żwirze kopalnianym z determinacją rozwścieczonego nosorożca. Kolosy, znajdujące zastosowanie w syberyjskich kopalniach zostały wyprodukowane w Szkocji, tak jak ich bracia bliźniacy wykonujący ciężką pracę w kopaniach miedzy w upalnym Meksyku.

Terex® posiada w swojej ofercie ponad 50 marek sprzętu wykorzystywanego w budownictwie, do budowy infrastruktury, w kamieniołomach, przemyśle utylizacyjnym, kopalniach odkrywkowych, kolejnictwie, leśnictwie, transporcie, przemyśle rafineryjnym, oczyszczalniach oraz w utrzymaniu przemysłu. Henkel miał okazję wysłać zespół filmowców do fabryki Terex® w Glasgow, Szkocji, aby podejrzeć, jak wykorzystywane są tam produkty Loctite® Ogromna moc maszyn Terex® wymaga niezawodności, którą gwarantują kleje i uszczelniacze Loctite®. Kołki ustalające – zabezpieczone przy pomocy wysokowytrzymałego środka anaerobowego Loctite® 648 – umożliwiają łatwe i szybkie umocowanie mechanizmu różnicowego, głównego elementu narażonego na działanie dużych obciążeń. Sztywne kołnierze obudowy mechanizmu różnicowego są uszczelnione przy pomocy Loctite® 518. Oprócz natychmiastowego uszczelnienia, Loctite® 518 zapewnia niezawodne długotrwałe działanie ze względu na brak efektu odprężenia uszczelki i utrzymanie odpowiedniego obciążenia dociskającego przez cały okres użytkowania elementu. Oto doskonały przykład, jak produkty Loctite® pozwalają zoptymalizować produkcję.

Koło wielkości człowieka
W jaki sposób można ocenić atrakcyjność firmy? Stopniem świadomości marki? Jej pozycją na rynku? Stopniem lojalności klientów?

Jest na to inny sposób; można zadać proste pytanie: czyje produkty będą bardziej ekscytującym tematem rozmowy wśród nastolatków? Stosując takie kryteria oceny, nawet Porsche i Ferrari raczej przegrają z Terex®. Ta Amerykańska firma produkuje największe koparki i najbardziej wytrzymałe dźwigi na całym świecie i wiele innych budzących grozę maszyn.

W fabryce w Szkocji, montowane są ogromnych rozmiarów ciężarówki dla przemysłu kopalnianego i inne urządzenia do zadań specjalnych. Aby zdać sobie sprawę, z tego, jak naprawdę wielkie są te ciężarówki, wyobraź sobie koło o wysokości dorosłego człowieka. Terex® produkuje siedem różnych modeli takich ciężarówek o ładowności do 100 ton.

Przywiązywanie uwagi do szczegółów i rzetelnego wykonania to wartości wspólne dla inżynierów Terex® i Loctite®. “Jackie jest zawsze pod telefonem” – mówi Steven Macholecki, kierownik w szkockiej fabryce Terex® na filmie pokazującym wykorzystanie produktów Loctite® w procesie produkcji. Jackie to Jackie Marshall, inżynier sprzedaży Loctite® - odpowiedzialny za Terex® w Glasgow.

Marshall spędza przynajmniej jeden dzień w tygodniu w fabryce w Glasgow, a współpraca z inżynierami Terex® wydaje się być owocna dla obu stron. „Jestem zaangażowany w znajdywanie klejów i uszczelniaczy odpowiednich do nowych projektów, ale do moich obowiązków należy także pomoc, kiedy tutejsi inżynierowi napotkają problemy związane z utrzymaniem urządzeń w ruchu” – tłumaczy. Jako nastolatek, ulubionym tematem Marshalla były ogromne urządzenia, które musiały wywrzeć na nim niezatarte wrażenie – bardzo możliwe, że wybór kariery był w jego przypadku związany z budzącymi grozę i podziw wspomnieniami z czasów dzieciństwa.
Potrzebujesz Pomocy?

Zadzwoń: 
0 801 111 222

Materiały informacyjne: katalogi, ulotki, plakaty