02.10.2013

 
 
 / 
Pokaż wszystkie
 

Centrometal

W 1965 roku Karlo Zidarić założył niewielką prywatną firmę specjalizującą się głównie w instalacjach grzewczych.

Firma zaczęła produkować bojery dostosowane do indywidualnych potrzeb swoich klientów i wytyczyła tym samym główny kierunek przyszłego rozwoju przedsiębiorstwa Centrometal d.o.o., założonego w 1990 roku. Obecnie firma zarządzana przez dwóch synów Zidarića zatrudnia 220 osób i eksportuje więcej niż 80% swojej produkcji do ponad 30 krajów na całym świecie. Poza zakładem produkcyjnym Centrometal zarządza także własnym centrum badań i rozwoju oraz centrum edukacyjnym dla młodych instalatorów i techników, odpowiedzialnych za utrzymanie urządzeń i instalacji grzewczych w ruchu, z którego firma jest szczególnie dumna.

Najwyższej jakości produkty, wydajne wykorzystanie energii, stosowanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska, a przede wszystkim rzesze zadowolonych klientów to podstawowa filozofia Centrometalu. Firma wytwarza urządzenia do ogrzewania centralnego i podgrzewania wody, przykładając dużą wagę do wykorzystania źródeł energii odnawialnej, jak biomasa i energia solarna. Szeroka gama różnych bojerów obejmuje urządzenia zasilane paliwem stałym, jak drewno lub drewniane pellety, olejem, gazem lub energią elektryczną, o wydajności między 6 a 2500 kW. Jednakże najlepiej sprzedającym się produktem Centrometalu jest bojler na paliwo stałe i pellety drewniane.

„U naszych dostawców najbardziej cenimy sobie najwyższą jakość produktów, dobrą relację wartości do ceny oraz przestrzeganie terminów dostaw” – mówi Darko Puklavec, szef zakupów w Centrometal d.o.o. „Współpracujemy z Henklem od około 15 lat. Wysoce cenimy sobie wiedzę i doświadczenie inżynierów sprzedaży Henkla, jak również ich błyskawiczną gotowość i potencjał do znajdywania właściwych rozwiązań”.

Loctite 55 jest stosowany w zakładzie produkcyjnym Centrometalu od momentu wprowadzenia produktu na rynek i, wraz z upływem czasu, całkowicie zastąpił konopie, stając się jedynym produktem stosowanym do wszystkich aplikacji uszczelniania gwintów. „Stosuję nić do uszczelniania wszystkich złączy gwintowych. Jest świetna, nigdy nie wrócę do stosowania konopi” – mówi Branko Brkinjač, sztygar w zakładzie produkcyjnym Centrometalu.

Poza Loctite 55, inne produkty Henkla także znajdują zastosowanie zarówno w procesie produkcji jak i utrzymania ruchu w fabryce, jak na przykład uszczelniacz do gwintów Loctite 243 lub metal w płynie Loctite 3450.Potrzebujesz Pomocy?

Zadzwoń: 
0 801 111 222

Materiały informacyjne: katalogi, ulotki, plakaty