07.11.2011

 

Technologie Henkla gotowe do działania

Lider wśród producentów klejów, uszczelniaczy i produktów do przygotowania powierzchni weźmie udział w nowej edycji Rajdu Dakar jako Oficjalny Dostawca Premium wraz ze swoimi produktami marki Loctite i Teroson. W roku 2011 eksperci techniczny Henkla, tak zwani „Loctite Charlies” przeprowadzili średnio 24 naprawy dziennie a Rajd 2012 wygląda na jeszcze trudniejszy niż jego zeszłoroczna edycja.

Dakar 2012 będzie stanowił poważne wyzwanie

Nowa trasa Rajdu Dakar będzie jeszcze trudniejsza niż w roku 2011, kiedy zespół “Loctite Charlies” dokonał średnio 24 napraw pojazdów dziennie (o ponad 20% więcej niż podczas Rajdu Dakar w roku 2010). Dlatego też Henkel postanowił wzmocnić swój zespół „Charlies” doświadczonymi pracownikami, którzy sprostali temu ogromnemu wyzwaniu, naprawiając pęknięcia w plastikowych owiewkach motocykli i quadów, pęknięcia i dziury w zbiornikach z paliwem i wodą, pęknięte zderzaki oraz wymieniając szyby przednie przy pomocy, między innymi, sprawdzonych produktów Loctite i Teroson, które zasłużyły sobie na miano „Dakar Proven”.


Brazylijczyk Vicente Benedictus otrzymał specjalne wsparcie od Charlies podczas postoju w San Salvador de Jujuy ze względu na pęknięty zbiornik wody w jego motocyklu Honda #87. Także Alejandro Patronelli (zwycięzca ostatniej edycji rajdu w kategorii quadów) złamał górną część owiewki w swoim quadzie Yamaha #252 podczas nieszczęśliwej przewrotki.

W obu przypadkach Charlies zastosowali Terokal 9225 SF, dwuskładnikowy klej do odbudowy elementów z tworzyw sztucznych, który w połączeniu z Terokal 150 nadaje się do napraw wszystkich pojazdów wykonanych z tworzyw sztucznych. Ten klej wysycha w ciągu zaledwie 15 minut i cechuje się dobrą stabilnością nawet w wysokich temperatu-rach. Po utwardzeniu można go szlifować i lakierować.

Loctite 243 Produkt do zabezpieczania połączeń gwintowych, który był jednym z najczęściej stosowanych środków przez “Loctite Charlies”, na przykład przy montażu motocykla #163 francuskiego pilota Francois Poucet, podczas postoju w Copiapó. Jest to anaero-bowy produkt do zabezpieczania połączeń gwintowych, który można stosować do wszystkich metali i który jest odporny na lekkie zaolejenia.  Loctite 243 zapobiega luzowaniu się elementów narażonych na drgania i pozwala na demontaż przy użyciu narzędzi ręcznych.

 

 

Dzięki tym naprawom, piloci byli w stanie naprawić swoje pojazdy i przygotować je do następnego etapu wyścigu, aby w ten sposób kontynuować jazdę po najtrudniejszych trasach Ameryki Południowej.

Test innowacyjnych rozwiązań

Rajd Dakar 2012 to najlepsza okazja do przetestowania najnowszych innowacyjnych rozwiązań Henkla: kleju Loctite 3090 najnowszej generacji. Tym razem poprzeczka będzie zawieszona dużo wyżej. Henkel powtórnie przetestuje działanie tego produktu łączącego najlepsze właściwości: szybsze działanie niż klej epoksydowy i lepszą zdolność wypełniania szczelin niż klej błyskawiczny. Dzięki Loctite 3090 piloci i mechanicy będą mieli do dyspozycji najbardziej zaawansowaną technologię, która uczyni ich pracę łatwiejszą, szybszą i bardziej wydajną. Ten klej wypełnia szczeliny do 5 mm i może być stosowany do każdego materiału, a ponadto łatwo się nakłada i błyskawicznie utwardza w ciągu od 90 do 180 sekund.

Dzięki tym właściwościom, Loctite 3090 stanowi doskonałe rozwiązanie do prac naprawczych, spełniające wymagania Rajdu Dakar. Produkt ten otrzymał nagrodę Innowacja Roku 2011.

Potrzebujesz Pomocy?

Zadzwoń: 
0 801 111 222

Materiały informacyjne: katalogi, ulotki, plakaty