07.11.2011

 

Zwycięstwo w ich rękach

Po raz kolejny, trudne trasy Ameryki Południowej staną się polem zmagań zawodników biorących udział w Rajdzie Dakar. Rozległe równiny Argentyny, imponujący łańcuch górski Andy oraz ekstremalny klimat pustynny w Chile i Peru – z takimi właśnie przeciwnościami losu przyjdzie zmagać się zawodnikom.

Rola Loctite Charlies w Rajdzie Dakar

Kierowcy i ich zespoły wiedzą, że każdy etap kolejnej edycji rajdu będzie wymagał od nich i ich pojazdów jeszcze lepszego działania w trudnych warunkach terenowych. Z drugiej strony, mają także pewność, że nie są sami: Henkel będzie im towarzyszył wraz z bogatym portfolio klejów i uszczelniaczy marek Loctite i Teroson oraz z grupą wykwalifikowanych specjalistów technicznych, którzy będą pomagali zawodnikom w wykonywaniu doraźnych napraw w trakcie wyścigu.

Ta grupa wysoce wykwalifikowanych specjalistów Henkla (tak zwani Loctite Charlies) będzie towarzyszyła zawodnikom na trasie wyścigu. Loctite Charlies będą jako pierwsi przyjeżdżali na miejsca postoju, aby zagwarantować, że technologie Loctite i Teroson są wykorzystane w najbardziej efektywny sposób. Przez ostatnie lata Loctite Charlies stali się nieodzownym wsparciem dla zawodników i służą im pomocą nie tylko w sytuacjach awaryjnych, ale także w trakcie całych ich zmagań o miejsce na podium.

Henkel ma swój istotny wkład w ten ważny wyścig, pomagając kierowcom znaleźć odpowiednie rozwiązania, które umożliwią ich samochodom, motocyklom, ciężarówkom i quadom przetrwać ogromne obciążenia, jakim pojazdy są poddawane na trasie. Z drugiej strony Rajd Dakar to doskonała okazja, aby przetestować nowości i potwierdzić doskonałą jakość produktów, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Kim są “Loctite Charlies” w tej edycji wyścigu?

Czterech bardzo doświadczonych specjalistów Loctite / Teroson będzie towarzyszyło zawodnikom na trasie rajdu, oferując im wsparcie techniczne w terenie oraz pomoc w stosowaniu naszych produktów. Będą czekali na kierowców na miejscach postoju, wyposażeni w zapasy produktów do nocnych przeglądów i sesji naprawczych.


Jean Gaborit

Urodzony we Francji Jean to lider zespołu Loctite Charlies. Ten 60-letni ekspert bierze udział w siódmym Rajdzie Dakar z rzędu. Jean przepracował 30 lat w Henklu (15 lat jako sprzedawca, a ostatnie 15 lat jako Regionalny Manager Sprzedaży w Europie). Jean ukończył studia techniczne i posiada licencjat w zarządzaniu sprzedażą.

Candido Gomes

Candido, Portugalczyk z pochodzenia, zaczął pracować w Henklu France 10 lat temu. Dziś ma 47 lat i pracuje w Dziale Obsługi Technicznej VRM (Naprawy i Utrzymanie Pojazdów w Ruchu). Posiada bardzo bogate praktyczne doświadczenie w stosowaniu klejów i uszczelniaczy. Candido będzie brał udział w Rajdzie Dakar po raz drugi.

José Cornejo

Urodzony w Argentynie José ma 37 lat i pracuje w Henklu od roku 1999. Obecnie jest odpowiedzialny za lokalny rynek VRM (Naprawy i Utrzymanie Pojazdów w Ruchu). Jose jest kawalerem, studiował Inżynierię Mechaniczną i Zarządzanie. Doskonale sprawdził się w roli Loctite Charlie podczas Rajdu Dakar 2010 i teraz ponownie będzie miał okazję wspierać zawodników na trasie wyścigu.

Ignacio de Améstica

Ignacio pochodzi z Chile i zaczął pracować w Henklu w roku 2006. Obecnie pracuje jako Key Account, odpowiedzialny za Kompozyty Polimerowe. Jest 29-letnim inżynierem i będzie po raz drugi wspierał kierowców podczas Rajdu Dakar.

Potrzebujesz Pomocy?

Zadzwoń: 
0 801 111 222

Materiały informacyjne: katalogi, ulotki, plakaty