12.01.2010

 

Piekarniki naszych marzeń

Książe Aga Khan, Książe Windsoru, Jacques Chirac, Yves Saint-Laurent, Celine Dion, Madonna, Sandra Bullock i Brad Pitt, Jennifer Lopez …

Lista klientów La Cornue przypomina kolumnę plotkarską z bogatymi i sławnymi osobami z kolorowego magazynu - a w kuchniach to właśnie Loctite jest odpowiedzialny za ciche i niezawodne wykonanie swojego zadania. Sam Xavier Dupuy powiedział: „Przez te wszystkie lata w La Cornue mieliśmy do czynienia w wyjątkowymi klientami: perfekcjonistami, świetnymi szefami kuchni, pasjonatami, amatorami, arystokratami, politykami, bankierami, sławnymi artystami, piosenkarzami i gwiazdami filmowymi.”

La Cornue nie jest jednak ulubioną marką jedynie wśród sławnych i bogatych. Komentarze na forach w internecie świadczą o tym, że ekskluzywne produkty firmy przemawiają także do wyobraźni „zwykłych” śmiertelników: „Moja żona mówi, że kiedy wygramy na loterii, to dostanę zabudowany rożen La Cornue” - pisze “scrapironchef” na formum “chowhound”. Albo, jak prostymi słowy pisze Internauta o nicku „gardenweb” na forum „Coventry Cat 86”: „Nie ma nic na świecie, co mogłoby się równać La Cornue Chateau.”

Ręczna robota na zamówienie
Od 1908 roku ta prestiżowa rodzinna firma wprowadzała na rynek kolejne pokolenia prawdziwie eleganckich kuchenek o wyjątkowym designie, wyposażonych w innowacyjne rozwiązania technologiczne, gwarantując entuzjastom dobrego jedzenia niezrównane możliwości kulinarne. Kuchenki Le Chateau i Cornuchef są nadal robione ręcznie na zamówienie przez jednego rzemieślnika o nieskończonych pokładach cierpliwości, który szczyci się swoją pracą na przedmieściach Paryża. Internauta „foodnut” pisze na forum: „Oni robią prawie każdy element ręcznie. Są szaleni, ale wykonują niesamowitą robotę.”

Człowiek odpowiedzialny za wysoką jakość produktów La Cornue, których każdy element spełnia najwyższe standardy, i który sprawił, że firma stała się swoistą legendą, to Alain Savignat, menedżer produkcji w La Cornue. Alain jest odpowiedzialny z produkty La Cornue i zarządza zespołem około 20 osób.

Tłumacząc rolę Loctite w procesie produkcji różnych serii La Cornue, Alain mówi: “Loctite® oferuje coś więcej niż tylko produkty; jest naszym partnerem. Dostarcza nam nowoczesne produkty i wspólnie opracowujemy przyszłe projekty.

Stosujemy kilka produktów Loctite w szczególności Loctite® 577 do uszczelniania instalacji gazowych i Loctite® 243, jako środek ogólnego zastosowania do zabezpieczania śrub i jako dwuskładnikowy produkt epoksydowy. Od produktów Loctite® oczekujemy całkowitej niezawodności, szczególnie jeżeli chodzi o instalację gazową, która stanowi kluczowy element kuchenki i jest ważna dla klienta”.

Idealne środowisko do gotowania
To Albert Dupuy, pasjonat, twórca i smakosz, a przy okazji dziadek Xaviera, wynalazł i opatentował system naturalnej cyrkulacji gorącego powietrza w piecach „sklepionych”. Potrawy gotowane w tym piecu muszą być otoczone szczelnym środowiskiem, które zapewni równomierny proces gotowania. Nawet taki szczegół, jak szklane okienko w piecyku, może spowodować nierówną temperaturę gotowania. Piec jest całkowicie uszczelniony i zapewnia idealne środowisko gotowania. W roku 2010 piec sklepiony La Cornue jest nadal unikalny i stanowi symbol stylu, techniki i jakości działania - cech, które marka La Cornue dumnie reprezentuje.

Sto lat po swoim przodku Xavier Dupuy wierzy, że „Legendę trzeba budować każdego dnia.” Każdego roku La Cornue uszczelnia około czterystu metrów rur i tysiąca sześciuset złączy. Do montażu i uszczelniania złączy gazowych stosują Loctite 577, średnio wytrzymały uszczelniacz do instalacji rurowych w płynie. Loctite 577 na trwałe zabezpiecza złącza przed luzowaniem się i zapobiega wyciekom spowodowanym przez drgania lub uderzenia. Pozwala także na dokonanie niewielkich przesunięć podczas montażu przed utwardzeniem w warunkach beztlenowych.

Muza dla każdego kucharza
Łącząc ekspertyzę i francuską inspirację dla sztuki kulinarnej La Cornue oferuje trzy główne linie produktów: Le Chateau, Cornuchef i Cornufe. Dla muzyków inspiracją jest ich instrument muzyczny - pomyśl tylko o skrzypcach Stradivari. To samo tyczy się La Cornue. Każda linia produktów stanowi źródło inspiracji i jest muzą dla każdego kucharza.

Fronty kuchenek La Cornue są w większości przypadków powleczone szklistą emalią. Montując elementy kuchenek należy szczególnie uważać, ponieważ są one bardzo podatne na naprężenia - nawet przy dokręcaniu śrub. To właśnie tutaj do gry wchodzi średnio wytrzymały produkt do zabezpieczania gwintów Loctite 243. Po utwardzeniu zabezpiecza on śruby bez żadnego naprężenia początkowego. W taki właśnie sposób doskonale działające produkty Loctite czynią życie ludzi na całym świecie łatwiejszym, lepszym i przyjemniejszym. Smacznego!

A jeżeli nadal nie jesteś przekonany, to posłuchaj rady „foodnut”: „Odrób pracę domową. Odwiedź fabrykę La Cornue we Francji. To nic nie kosztuje. Jest położona blisko Paryża. Wszystko jest tam przejrzyste. Niczego nie ukrywamy...”
Potrzebujesz Pomocy?

Zadzwoń: 
0 801 111 222

Materiały informacyjne: katalogi, ulotki, plakaty