Pattex

Pattex oferuje cieszący się dużą renomą asortyment wyrobów do wszelkich prac montażowych, łączeniowych i naprawczych – zapewniając najlepsze rozwiązanie i gwarantując profesjonalny efekt.

 

 


Historia marki


1956

Wprowadzenie na rynek pierwszego kleju kontaktowego Pattex Contact Adhesive (narodziny marki). Od1956 r. Pattex dostarcza profesjonalne produkty klejące dla każdego.

1960
W latach sześćdziesiątych Pattex, z główną siedzibą w Duesseldorfie, staje się marką mocnych klejów.

1973
Na rynek zostaje wprowadzony klej Pattex Compact - zagęszczony, uniwersalny klej, który nie kapie.

1982
W 1982 roku na rynek zostaje wprowadzony klej Pattex Hot Melt. Pistolet do kleju Pattex Hotmelt, który może być napełniany sztyftami, oferuje możliwość mocnego i szybkiego klejenia do montażu i majsterkowania.

1983
 Wprowadzenie na rynek cyjanoakrylanów Pattex Cyanoacrylates oraz 2-C-AdhesivesPattex Cyanoacrylates – klejów błyskawicznych, które pozwalają na wiązanie w ciągu kilku sekund. Jest to odpowiedź marki Pattex na problemy wymagające natychmiastowego klejenia.

1984
W 1984 roku Uwe Drews, Dyrektor ds. Marketingu firmy Henkel, wywołuje sensację w reklamie telewizyjnej: przyklejony do jednego skrzydła samolotu-dwupłatowca, odbywa 30-minutowy lot nad terenami Afryki Południowej. Jego ryzykowna eskapada obejmowała kilka pętli akrobatycznych.

1989
Wprowadzenie na rynek klejów montażowych Pattex.

1996
Marka Pattex zostaje wprowadzona na rynek polski.

1998
Na rynku pojawia się Pattex Expansion Adhesive

2000
Debiut rynkowy Pattex Repair Express

2001
Firma wprowadza na rynek Pattex Repair Extreme

2002
Firma wprowadza na rynek Pattex Powertapes

2004
S.O.S. Repair

Linki zewnętrzne